846466dc7144fcb0d1eb222a6933747b.jpg
8cef9c6859e40aea6f8d7be8f90029c4.jpg
b08e3c455d7eda7aa543693f99006173.jpg
Новини

Громадські обговорення щодо об'єднання територіальних громад з центром в смт. Сергіївка.

(0 votes)
Створенно 
on 16/11/2019

Вчора, 15 листопада, о 16:00, в актовій залі Сергіївської загальноосвітньої школи №8 проходили громадські слухання з приводу об'єднання смт. Сергіївка і прилеглих населених пунктів в об'єднану територіальну громаду (ОТГ).

У залі, крім мешканців Сергіївки були присутні представники громад сіл Приморське і Курортне. Головою слухань одноголосно був обраний селищний голова Сергіївки - Вовченко І.В., секретарем - заст. голови Плотнікова М.С..

Почав слухання Вовченко І.В. з позитивної новини про візит голови Адамівської сільської ради з проханням від громад сіл Адамівка, Авидівка і Благодатне включити їх в проект майбутньої Сергіївської територіальної громади. Після чого, секретар Плотнікова М.С. зачитала проект Сергіївської територіальної громади у складі:

селище Сергіївка - Сергіївська селищна рада;

села Приморське, Вільне, Косівка, Курортне, Попаздра, Чабанське - Приморська сільська рада;

села Адамівка, Авидівка, Благодатне -Адамівська сільська рада;

села Миколаївка, Балабанівка - Миколаївська сільська рада;

село Базар'янка - Базар'янська сільська рада.

Потім, Вовченко Ігор Васильович пояснив причину необхідності створення Сергіївської ОТГ: у зв'язку з територіально-адміністративною реформою України - політика держави спрямована на укрупнення адміністративних одиниць шляхом створення ОТГ (об'єднання сільських і селищних рад). На цей час, перед нашими громадами стоїть вибір - або створити свою, невелику і незалежну ОТГ, або нас, з закінченням реформи, примусово приєднають до вже існуючих ОТГ. Ці громадські слухання повинні визначити настрої громади, і в разі позитивного рішення, дати старт громадськім слуханням в інших суб'єктах майбутньої ОТГ.

В процесі обговорення Вовченко І.В. і начальник відділу реєстрації Єрошенко А.Б. розповіли про економічні перспективи розвитку майбутньої Сергіївської ОТГ: в першу чергу, це додаткові надходження до бюджету за рахунок оптимізації системи оподаткування та державної підтримки ОТГ. Крім цього, розташування майбутньої ОТГ обіцяє значні вигоди від спільного раціонального використання прибережної зони і водойм суб'єктами ОТГ - шляхом розвитку туристичної інфраструктури. Додатковий туристичний потік дозволить розвивати агротуризм і розширювати ринки збуту іншим, суто сільськогосподарським суб'єктам ОТГ, а це непоганий дохід - як зацікавленим фермерам, так і звичайним селянам. Як показав економічний аналіз майбутньої Сергіївської ОТГ - саме туризм є найбільш перспективною галуззю для її розвитку.

Отримання смт. Сергіївка статусу курорту - дозволить залучити додаткове державне фінансування, як для розвитку туристичної галузі, так і на транспортну інфраструктуру ОТГ (ремонт доріг). Крім того, відразу постане питання присвоєння статусів курортів для Курортного і Приморського. Курортне вже і так курортом є по факту, а Приморське було їм завжди - адже перша грязелікарня на Будакському лимані була саме в Будаках (нині Приморське). Все це дасть ще більше можливостей для розвитку майбутньої ОТГ, туристичний потенціал якої насправді величезний.

Також, в ході бесіди, Вовченко І.В. наголосив на необхідності не лише збереження, а й розвитку всіх об'єктів соціальної інфраструктури (школи, садочки, поліклініки, бібліотеки, клуби), для всіх суб'єктів майбутньої ОТГ. Ретельний аналіз, виявлення «критичних» соціальних об'єктів ОТГ для їх першочергового фінансування, а при необхідності і реформування - такими мають бути перші кроки майбутньої ОТГ, так як це, в першу чергу, стосується наших дітей і пенсіонерів.

Розміщення центру ОТГ в селищі Сергіївка спростить і полегшить процедури оформлення будь-яких документів, а оптимізація роботи апарату управління ОТГ дозволить отримувати більшість довідок та дозволів на місцях - вже в найближчому майбутньому. Відкрита політика публікації всіх сесій ОТГ і прийнятих на них рішень, дозволить кожному мешканцю громади не тільки бачити бюджетні витрати, а й впливати на них через обраних депутатів.

Ігор Васильович підтвердив, що крім Адамівки, свою потенційну згоду вже висловили сільради Миколаївки і Базар'янки. Єдині, хто зволікає з відповіддю - сільрада Приморського. У свою чергу, присутні на слуханнях представники громад Приморського і Курортного (в тому числі представники громадської організації) підкреслили, що більшість мешканців зацікавлені новими можливостями, але деякі депутати сільради, через страх втрати влади (створення ОТГ - це скорочення депутатського корпусу і перевибори), всіма силами перешкоджають процесу проведення громадських слухань. Присутній на слуханнях депутат Приморської сільради, він же за сумісництвом мешканець Сергіївки - від коментарів взагалі і повністю відмовився..

Після закінчення обговорення всіх перспектив створення ОТГ і відповідей на всі питання - перейшли до голосування, в якому, в загальному пориві і під бурхливі оплески, взяли участь представники Приморського і Курортного. В результаті: весь зал - ЗА, 0 - ПРОТИ, 1 - УТРИМАВСЯ.

Вітаємо всіх мешканців селища Сергіївка з цим важливим рішенням і також висловлюємо загальну надію на підтримку нашої ініціативи всіма жителями майбутньої ОТГ!

З нетерпінням чекаємо на громадські слухання в інших сільрадах, (особливо в Приморському), постараємося на всіх бути і все для вас висвітлити. Також ми, найближчим часом, постараємося побувати на наступній сесії Приморської сільради і висвітлити процес прийняття рішення про проведення громадських слухань.

Сергіївка Офіційна.