846466dc7144fcb0d1eb222a6933747b.jpg
8cef9c6859e40aea6f8d7be8f90029c4.jpg
b08e3c455d7eda7aa543693f99006173.jpg
Новини

Будакський лиман не стане Куяльником!

(0 votes)
Створенно 
on 13/08/2020

Сьогодні смт. Сергіївка та село Приморське відвідав з робочим візитом голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций. Зустрічав та презентував голові облдержадміністрації майбутню Сергіївську ОТГ Сергіївський селищний голова Вовченко І.В..

Спочатку у селі Приморське пройшла зустріч з громадами сіл Приморської сільради. На зустрічі голова облдержадміністрації відповідав на питання мешканців – обговорювали санітарний стан курортної зони, незадовільні умови пільгового проїзду на автобусах, а також  проблемні питання пов’язані з капітальним ремонтом дороги, який проводиться у цей час.

В смт Сергіївка, відбулася open air нарада, яка стартувала з Набережної Ротерхема, а фінішувала у водно-спортивному центрі «Олімп» (Яхт-клуб «Баргузин»).  Головна тема наради – порятунок Будакського лиману, який вже в найближчі роки може опинитися на межі екологічної катастрофи подібної Куяльнику, що зруйнує Сергіївку як лікувальний курорт на довгі роки.

Сергіївський селищний голова Вовченко І.В.  доповів що з кожним роком наш лиман стає все бруднішим завдяки каналізаційним стокам курортного селища Затока. Затока не має каналізаційної мережі взагалі, а підприємцям вигідніше злити каналізацію в лиман, а не вивозити спецтехнікою. Також, проблемою є відсутність протоки між Затокою та морською косою Сергіївки – протока була, але ії давно замило, що порушило необхідний лиману водообмін. Селищний голова наголосив –якщо не буде негайного втручання - ці негативні фактори вже найближчим часом можуть привести до дуже важких наслідків як для лиману, так і для курортів Сергіївка та Затока.

Але вихід є – існує інвестиційний проект відновлення протоки. Згідно проекту вона буде перетворена на повноцінний пролив, з можливостю переходу до лиману на штормову стоянку невеликих яхт - потрібно тільки рішення облдержадміністрації на виділення частини коси під протоку.  Також, селищною радою розробляється проект відновлення очисних споруд смт. Сергіївка, після реалізації якого, стане можливим створення каналізаційної системи на «колгоспній» частині Затоки з відводом через КНС№2 смт. Сергіївка до очисних споруд селища. Реалізація цього проекту зведе до мінімуму забруднення лиману каналізаційними стоками, а також забезпечить значні додаткові надходження Сергіївському комунальному підприємству через плату за водовідведення підприємцями Затоки.

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций подякував селищному голові Вовченко І.В. за докладну доповідь, пообіцяв всебічну підтримку по проблемним питанням та підтвердив, що Сергіївка на цей час є найперспективнішою туристичною локацією Одещини.  Потрібно відродити не тільки цілорічний лікувальний туризм, але й дати значний поштовх для розвитку інших видів туризму – спортивного, екстремального, етнічного та інших. Тому, збереження Будакського лиману це першочергове завдання Одеської облдержадміністрації.